Federer Mai Meccse

lakos-használtautó-dabas
  1. Federer mai meccse 2018

Az Australian Open férfi egyesének nyolcaddöntőben Fucsovics Márton megnyerte az első játszmát Roger Federer ellen, majd a következő hármat elvesztette, így búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől. A tornán harmadik helyen kiemelt svájci kiválóság ellenfele a világranglista 100. helyén álló amerikai Tennys Sandgren lesz a negyeddöntőben. Fucsovics szettelőnyben volt, de Federer jutott az Aus. Open negyeddöntőjébe (Fotó: AFP) AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (71 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya) FÉRFI EGYES NYOLCADDÖNTŐ Fucsovics Márton–Roger Federer 6:4, 1:6, 2:6, 2:6 2018-as találkozójuk után Fucsovics Márton ezúttal már nem csak az élményért lépett pályára Roger Federer ellen a Rod Laver Arénában, az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében. A 27 esztendős magyar játékos magabiztosan kezdett, sorra hozta az adogatásait, igaz 3:3-ig Federer is így tett. Ekkor aztán megremegett a volt világelső, Fucsovics három bréklabdára is szert tett, amiből a harmadikat értékesítette is – pontosabban a 38 esztendős svájci ütötte hálóba a rövidítést.

Federer mai meccse 2018

0:4 után Fucsovicsnak jött egy jobb szériája, még egy adogatást is visszavett a svájcitól, de aztán felzárkózni nem tudott, Federer 5:2-nál megint brékelte korábbi edzőpartnerét, és megint csak pillanatok alatt lezárta a játszmát. 6:4, 1:6, 2:6 Ekkor már Fucsovics testbeszéde sem volt biztató, aki hol az ütőjét nézte bosszúsan, hol az arcához kapott a kezével egy-egy bosszantó hiba után. Hiába cserélt ütőt a végjátékra, a remélt fordulatot ez sem hozta meg. Federer végül 2 óra és 11 perc alatt megnyerte a nyolcaddöntőt ( 6:4, 1:6, 2:6, 2:6). Fucsovics számára – bár a találkozó második felében nem sok szerencséje volt –, így is biztatóan sikerült az év első Grand Slam-tornája, vélhetően az 54. helyre jöhet majd előre a világranglistán, emellett karrierje során először szettet nyert a volt világelső ellen, ami azért hosszabb távon még jót tehet az önbizalmának. A svájci a 15. alkalommal tudott szetthártányból fordítani Aus. Open nyolcaddöntőben karrierje során, és az 57. GS-negyeddöntőjére készülhet.

19 Negyeddöntő Grigor Dimitrov Roger Federer 3-6, 6-4, 3-6, 6-4, 6-2 a mérkőzés részlete New York Kemény 01. 19 4. forduló Roger Federer David Goffin 6-2, 6-2, 6-0 a mérkőzés részlete 30. forduló Roger Federer Daniel Evans 6-2, 6-2, 6-1 a mérkőzés részlete 28. forduló Roger Federer Damir Dzumhur 3-6, 6-2, 6-3, 6-4 a mérkőzés részlete 26. forduló Roger Federer Sumit Nagal 4-6, 6-1, 6-2, 6-4 a mérkőzés részlete 15. forduló Andrey Rublev Roger Federer 6-3, 6-4 a mérkőzés részlete Cincinnati Kemény 13. forduló Roger Federer Juan Ignacio Londero 6-3, 6-4 a mérkőzés részlete 14. 07. 19 Döntő Novak Djokovic Roger Federer 7-6 5, 1-6, 7-6 4, 4-6, 13-12 3 a mérkőzés részlete London Fű 12. 19 Középdöntő Roger Federer Rafael Nadal 7-6 3, 1-6, 6-3, 6-4 a mérkőzés részlete 10. 19 Negyeddöntő Roger Federer Kei Nishikori 4-6, 6-1, 6-4, 6-4 a mérkőzés részlete 08. forduló Roger Federer Matteo Berrettini 6-1, 6-2, 6-2 a mérkőzés részlete 06. forduló Roger Federer Lucas Pouille 7-5, 6-2, 7-6 4 a mérkőzés részlete 04. forduló Roger Federer Jay Clarke 6-1, 7-6 3, 6-2 a mérkőzés részlete 02. forduló Roger Federer Lloyd Harris 3-6, 6-1, 6-2, 6-2 a mérkőzés részlete 23.

federer mai meccse 2019

Federerre a legjobb nyolc között a világranglista 100. helyén álló amerikai, Tennys Sandgren vár majd. Két éve Federer három szettben győzött (Fotó: AFP)

Név: Roger Federer Ország: Svájc Születési dátum: 08. 08. 81, 38 Életkor Magasság: 185 cm Súly: 80 kg Profi évtől: 1998 Jobb kézzel játszik Férfi világranglista: 4 TOP helyezés a világranglistán: 1 (18. 06. 18, 8920 pontok) Pontok: 6630 Prémiumok: 129231891 $ Mérkőzések összesen: 1590 Győzelmek: 1297 Sikeresség: 81. 57% Roger Federer / nem lejátszott / utolsó nincs találat semilyen mérkőzésre Roger Federer / az utolsó 50 mérkőzés 30. 01. 20 Középdöntő Novak Djokovic Roger Federer 7-6 1, 6-4, 6-3 a mérkőzés részlete Melbourne Kemény 28. 20 Negyeddöntő Roger Federer Tennys Sandgren 6-3, 2-6, 2-6, 7-6 8, 6-3 a mérkőzés részlete 26. 20 4. forduló Roger Federer Marton Fucsovics 4-6, 6-1, 6-2, 6-2 a mérkőzés részlete 24. 20 3. forduló Roger Federer John Millman 4-6, 7-6 2, 6-4, 4-6, 7-6 8 a mérkőzés részlete 22. 20 2. forduló Roger Federer Filip Krajinovic 6-1, 6-4, 6-1 a mérkőzés részlete 20. 20 1. forduló Roger Federer Steve Johnson 6-3, 6-2, 6-2 a mérkőzés részlete 16. 11. 19 Középdöntő Stefanos Tsitsipas Roger Federer 6-3, 6-4 a mérkőzés részlete London Fedett 14.

Roger Federer ötszettes meccsen, hátrányból fordítva jutott az Australian Open elődöntőjébe. Az amerikai Tennys Sandgren (100. a világranglistán, a legjobb helyezése a 41. volt) jól játszott, de a negyedik szett rövidítésében nem tudta kihasználni a meccslabdáit. A negyedik szett rövidítése rendkívül izgalmasan alakult, az amerikai már 6-3-ra vezetett, onnan egyenlített a korábbi világelső, és végül 10-8 lett. A végeredmény: 6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3 A rögtön az első meccslabdáját értékesítő Federer a három és fél órás meccs végén elmondta, hogy ágyéksérülés miatt kért ápolást. A 38 éves svájcira a négy között a Novak Djoković vár, aki a kanadai Milos Raonicot 6:4, 6:3, 7:6-ra verte. A szerb a fontos pillanatokban uralta a meccset, és az első fordulót leszámítva nem veszített játszmát. Djoković és Federer ötvenedik meccs lesz csütörtökön. A nőknél már kialakult az elődöntő egyik meccse: az első helyen kiemelt ausztrál Barty ellenfele az amerikai Kenin lesz, akit a 14. helyen emeltek ki.